Logg inn Bli medlem

Foreslå en nyhet

Har du forslag til en nyhetssak vi burde skrive om?
Klikk her

George Clooney regisserer igjen

Nytt politisk drama står for tur i hans neste film.
Skrevet av , publisert 08.06.12 00:00

Hollywood-yndling George Clooney har de siste årene beveget seg mer og mer bak kamera.

Nå skal han igjen regissere når filmen "The Yankee Comandante" skal lages. Clooney debuterte i 2002 som regissør med filmen "Confessions of a Dangerous Mind".

Hans nyeste film skal basere seg på en dybdeartikkel fra en nyere utgave av The New Yorker. William Alexander Morgan er en amerikansk statsborger som var involvert i den Kubanske revolusjonen. Morgan hjalp Fidel Castro og hans rebeller med å overmanne diktatoren Batista. Men i ettertid ble han mistenkt for å ha andre og amerikanske interesser skjult og han ble henrettet i 1961.

Dermed ser det ut til at politisk aktive Clooney igjen tar fatt på et voksent og alvorlig tema. Også hans Oscar-nominerte "The Ides of March" fra i fjor tok for seg politiske maktsystemer og liknende tema. Om han også kommer til å dukke opp foran kamera gjenstår å se.

George Clooney har likevel ikke lagt skuespillerjobben på hylla. Senest i mars ble han Oscar-nominert for sin innsats i "The Descendants" og han blir også å se i Alfonso Cuárons "Gravity" neste år.

Kilde: Slashfilm.com

Kommentarer

  • Bli den første til å kommentere