Mens en hel verden er i hundre over Avatar i 3D, har sørkoreanernes teknologi tatt steget ytterligere ett hakk opp.
Sør-Koreas største kinokjede CJ CGV har nemlig tatt i bruk ristende og bevegelige kinoseter, vannsprut, laser, lukten av kruttrøyk og vind under kinovisningen av Avatar. Dermed blir de først ut i verden med filmvisninger i 4D.
Avatar i 4D ble begynt forberedt langt tilbake i fjor sommer kan en av kinosjefene i 20th Century Fox fortelle. Det er fire saler som har denne visningsmuligheten, og til sammen ti forskjellige filmer har det siste året blitt vist med denne teknologien.
Publikum kan dermed ta i bruk alle sine sanser, fem av det kjente slaget, for å ta til seg James Camerons rekordsettende og fra før av teknologisk banebrytende filmepos.
Kilde: Vg.no