Logg inn Bli medlem
Harry Potter og Dødstalismanene - Del 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I) Amerikansk film fra 2010
Reklame / Advertisements:
                     

Harry, Ronny og Hermine legger ut på et farlig oppdrag for å finne og ødelegge syv forskjellige malacruxer, alle inneholdende en bit av Lord Voldemorts sjel. Klarer de dette vil de ødelegge hans udødelighet og kunne tilintetgjøre ham for alltid. Uten hjelp fra lærere eller beskyttelse fra rektor Humlesnurr må de tre vennene stole på hverandre mer enn noen gang. Mørke krefter i blant dem truer imidlertid med å splitte dem og rive samholdet i stykker. Den lenge fryktede krigen er i gang hvor Voldemort og hans dødsetere arresterer og dreper enhver som måtte komme i deres vei.

Andre omtaler

Hva er din mening om «1»

Følgende har medvirket i «Harry Potter og Dødstalismanene - Del 1»:

Person: Rolle:
Daniel Radcliffe

Harry Potter
Emma Watson

Hermione Granger
Rupert Grint

Ron Weasley
Imelda Staunton

Dolores Umbridge
Bonnie Wright

Ginny Weasley
Ralph Fiennes

Lord Voldemort
Helena Bonham Carter

Bellatrix Lestrange
Alan Rickman

Severus Snape
Tom Felton

Draco Malfoy
Bill Nighy

Rufus Scrimgeour

Kommentarer

Vis alle innlegg (6)
  • View PostPål, on 29 October 2010 - 05:41 PM, said:

    Del 2 har premiere 15.07.2011
    Ah, okei! Takk for svar. :)
  • Del 2 har premiere 15.07.2011
  • Er det noen som vet når del 2 kommer? :)

    Gleder meg masse til del 1! Håper de har fått med det viktigste og mer. :D
  • View PostPål, on 24 October 2010 - 11:13 PM, said:

    Synes det er litt dumt at man har delt den siste boken i to. Nesten som jeg fikk lyst til å vente å se begge rett etter hverandre med selvsagt å ha lest boken først også. Men jeg er veldig spent på denne filmen og ser fram til den. Harry Potter har klart det mesterstykket å bare bli bedre og bedre for hver film og dette blir sikkert ingen unntak.




    Tror det bare er bra at det blir utgitt i to deler, slik at vi får med oss hele handlingen. Det vil gjøre at den (Forhåpentligvis)er bedre en de foregående HP filmene. :)
  • Synes det er litt dumt at man har delt den siste boken i to. Nesten som jeg fikk lyst til å vente å se begge rett etter hverandre med selvsagt å ha lest boken først også. Men jeg er veldig spent på denne filmen og ser fram til den. Harry Potter har klart det mesterstykket å bare bli bedre og bedre for hver film og dette blir sikkert ingen unntak.
  • Gleder meg sykt til denne filmen!
  • Logg inn for å stemme
  • Snitt: 4.14 (50 stemmer)

Anmeldelser i andre media:

  • Stavanger Aftenblad
  • Bergens Avisen
  • Cinemazone
  • Dagsavisen
  • Gudbrandsdølen Dagningen
  • Øslandsposten
  • Østlandets blad
  • Romerikets Blad
  • Side2
  • Svenska Dagbladet
  • Adressavisen
  • Altaposten
  • Berlingske Tidene
  • B.T. (Danmark)
  • Ekstra Bladet (Danmark)
  • Fedrelandsvennen
  • Filmbyen
  • Filmfront
  • iTromso
  • P4
  • Politiken (Danmark)
  • Verdens Gang
  • Aftenposten
  • Avisa Nordland
  • Bergens Tidene
  • Cinerama
  • Drammens tidene
  • Fredriksstad Blad
  • Haugesunds Avis
  • Jyllands-Posten
  • Lyd og Bilde
  • Oppland Arbeiderblad
  • Dagbladet
  • Natt&Dag

Regi:

Manus:

Produsent:

Ukjent

Filmselskap:

Kategori:

Mysterie, Drama, Eventyr, Fantasi

Land:

England, USA

Språk:

Engelsk

Spilletid:

146 minutter